KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14819266

nr 1481 9266

Arne Krasse

(1917-1994), Sverige

Oljemålning, Fruktstilleben. Signerad, daterad -48. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 70x81 cm

Arne Krasse, svensk bildkonstnär född i STockholm 1917, död 1994.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 8 augusti 2022
kl 20:54:29

5/8 18:53:10 1      100 kr
8/8 08:35:12 2      Vinnande bud

Arne Krasse

Läs mer om Arne Krasse